Zmena začiatku prezenčnej výučby + návod

Prvá dva týždne online, prezenčne sa vidíme od 5. 10. Prečítajte si, čo k online výučbe potrebujete.

17. 09. 2020 18.33 hod.

POZOR ZMENA! Prváci a prváčky, prvé dva týždne semestra pôjdeme online
Prezenčná výučba začne 5. 10.

Mrzí nás to, milé študenky a študenti, posledné mesiace sme sa pripravovali na spustenie bezpečnej prezenčnej výučby aspoň pre prvé ročníky. Vzhľadom na nové, sprísnené opatrenia a meškajúcu dodávku ochranných pomôcok pre našich vyučujúcich sme ju nútení o dva týždne odložiť. Začiatok semestra tak prebehne online.

Vieme, že ste sa na nový akademický rok tešili, prosíme vás však ešte o pár dní trpezlivosti. Bezpečnosť našich prednášajúcich, rovnako ako tá vaša, je pre nás na prvom mieste.

Výučba bude prebiehať podľa rozvrhu, ktorý máte - zostáva nezmenený. Dva týždne ubehnú ako voda a v októbri sa vidíme.
Ďakujeme za pochopenie!

ČO POTREBUJETE K ONLINE VÝUČBE? Návod:
Online prednášky a semináre prebiehajú cez aplikáciu MS Teams. K aplikácii sa dostanete dvoma spôsobmi:

1. Kliknite na moja.uniba.sk a v zozname vyhľadajte "univerzitný e-mail..."
2. Vyplňte svoje univerzitné prihlasovacie údaje v tvare "priezviskočíslo" a heslo. Otvorí sa vám mailová schránka.
3. Vľavo hore kliknite na ikonku bodkovaného štvorčeka a zo zoznamu vyberte MS Teams.
4. Otvorí sa vám okno MS Teams, prosíme, stiahnite si ho ako aplikáciu do počítača - vľavo dole je ikonka. Cez browser MS Teams nepoužívajte, má obmedzenejšie možnosti ako appka a pri vyučovaní to bude robiť problémy

Alebo:
Vygooglite "download MS Teams" a stiahnite priamo od Microsoftu. Pri prihlasovaní najprv zadáte univerzitný mail v tvare "priezviskočíslo@uniba.sk" a následne sa v pop-up okne prihlásite s univerzitnými prihlasovačkami "priezviskočíslo" a heslo. Úplne rovnaké prihlasovačky, aké máte do AISu. Nič zložité!

Do predmetov vás pridajú vyučujúci, stačí byť v daný deň a hodinu prihlásený a za počítačom. A napríklad aj na mobile, MS Teams nájdete v App Store aj na Google Play.

Všetky dôležité informácie posiela študijné alebo vyučujúci LEN na univerzitný mail alebo do AISu, nezabudni oboje sledovať.

Všetky predmety, ktoré máš v rozvrhu, budú prvé dva týždne online, aj keď pri nich vidíš názov miestnosti. Ten ti bude treba až od 5. 10., keď začne prezenčná výučba na fakulte.

V prípade otázok sa prosím obráťte na svojho študijného poradcu/poradkyňu.