Pridávame sa k stanovisku UK, V7 a SAV

Nie každý študent si štúdium zľahčuje kradnutím cudzích textov

25. 06. 2020 18.10 hod.

Nie každý študent si štúdium zľahčuje kradnutím cudzích textov

Plagiátorstvo nie je vtip. Dovolíme si povedať, že naši študenti a študentky na FSEVke takéto praktiky v obľube nemajú. Práve v týchto dňoch, keď obhajujete svoje krvopotne napísané práce a štátnicujete, sú takéto vyjadrenia urážkou. Takisto je to úrážkou pedagogického zboru - školiteľov, oponentov a komisii, ktorí trávia hodiny vedením študentov a študentiek ku kritickému mysleniu a podrobným štúdiom odovzdaných prác.

Preto sa pridávame a podporujeme stanovisko UK, výskumných univerzít V7 a SAV a odsudzujeme akékoľvek plagiátorské praktiky a vyjadrenia predsedu národnej rady B. Kollára.

Akademický titul nie je ozdoba, ktorou sa pochválime na poštovej schránke. Je to výsledok poctivej výskumníckej práce. Aspoň tak by to byť malo.
Preto vyzývame politikov, ktorí sa plagiátorstva dopustili, aby problém nezľahčovali, a vyvodili príslušné konzekvencie.

Celé stanovisko tu.